Ráda jím. Ráda chodím jíst na svá oblíbená místa a ještě radši objevuju nová. A protože můj žaludek je naplňován pravidelně, měla bych občas naplnit i kategorii Požitkář, kterou mám tady na blogu. V prvním vydání Labužnického objevování najdete sbírku míst za uplynulých pár měsíců – zřejmě toho víc sním, než napíšu…

Mr. Hot Dog 

Kdysi jsem bydlela na Letné a ráda bych se tam jednou vrátila, protože je tam všechno, co mám na životě v Praze ráda. Včetně spousty malých pohodově-stylových podniků. Mezi ně patří i Mr. Hot Dog, oblíbené minibistro zaměřené na hot dogy (jaké překvapení). Mají bohatou nabídku různě ochucených párků zastrčených v žemli a vedou i miniburgery (alias slidery), hranolky & spol. Zdravá strava to zrovna není, ale vaří z kvalitních surovin a je to dobrota, která je jednou za čas pro radost ze života povolená. Já zkusila currywurst. Mňam.

Adresa: Kamenická 24, Praha 7

Jídlo: @@@@@

Prostředí: @@@

Obsluha: @@@@@

Currywurst v Mr. HotDog.

Tricafe

Kolem roztomilé kavárny na Anenském náměstí jsme šla mnohokrát a koukala jí zvědavě do oken. Tak už bylo na čase to otočit, vejít dovnitř, sednout si k malému stolečku proti oknu, koukat z něj na Anenské náměstí, zabořit vidličku do dortu Pavlova, lžičku do obrovského hrnku s kafem a užívat si neformální atmosféru. I kvůli své lokalitě je podnik oblíbený u mladých turistů a tak jsem se mohla bavit u toho, jak se dva cizinci učí různá česká slovíčka. Jaké pro ně měli plány, netuším, ale šlo jim to hezky. 

Adresa: Anenská 3, Praha 1

Jídlo: @@@@

Prostředí: @@@@

Obsluha: @@@@@

Pavlova, kafe a výhled na Anenské náměstí.

Coffee and Waffles

Tahle čtverečkovaná nadýchaná dobrota je klasika. A vlastně i trend. Vídám je v pražských ulicích stále častěji. V různých obměnách, tvarech a chutích. V Coffee and Waffles dělají klasický čtverečkový tvar, na sladko i na slano a jejich snídaňové variace můžete ochutnat po celý den. Zase jsme poblíž Staromáku, takže čekejte pestrost i u spolustolovníků. Už jsem se tam párkrát vrátila a vždycky mi chutnalo. 

Adresa: Valentinská 1061/6, Praha 1

Jídlo: @@@@

Prostředí: @@@@@

Obsluha: @@@@

Nostress Bakery

Fakt hodně sexy pekárna (vedle sesterské restaurace), za všechnu tu krásu si ale trochu připlatíte. Dala jsem si obložený chleba ve stylu vitello tonnato a chutnal stejně dobře, jako vypadal. A musela jsem vyzkoušet i jeden z jejich věnečků (což je poslední dobou můj oblíbený dezert – asi návrat do dětství), ten byl ale až dost sladkej a těsto bylo trochu tužší, než bych chtěla. Potěšila mě hodně milá a komunikativní obsluha.

Adresa: Vězeňská 8, Praha 1

Jídlo: @@@@

Prostředí: @@@@@

Obsluha: @@@@@

Kbelský pivovar

Tahle návštěva byla výsledkem toho, že jsme náš čtenářský kroužek rozšířili o pivní odnož a chodíme objevovat malé pražské pivovary. Tedy spíš chodí, já byla zatím jenom jednou, ale hodlám se polepšovat. Pivo mají výborný (i když se v tom vůbec nevyznám), místo je krásné (fotit jsem tam ale zapomněla), na jídle by mohli ještě zapracovat (ale snědla jsem všechno, co mi donesli). Asi tak.

Adresa: Mladoboleslavská 1122, Praha 19

Jídlo: @@@

Prostředí: @@@@@

Obsluha: @@@

Srdcovka Spálená

Další pivní záležitost – hospoda patřící pod Gambrinus. Šla jsem kolem na oběd do Modrého zubu a všimla si hezkého interiéru a na tabuli nápisu, že k obědu mají koprovku. To zastavilo mé kroky, změnilo mé rozhodnutí a nelitovala jsem. Jídlo bylo moc dobrý. Jednu výtku bych ale našla. Nepiju moc pivo (kromě těch ochutnávek), obzvlášť k obědu. Úplně zavrhuju sladké limonády s třiceti kostkama cukru (ty kalorie radši projím a ani mi to nechutná) a z lakoty odmítám dávat 40 korun za tři decky vody (dražší než to pivo), synonymem kvality tak pro mě je, jestli restaurace nabízí domácí limonády nebo aspoň kohoutkovou vodu. A tady neměli. Ale koprovka dobrá.

Adresa: Spálená 99/33, Praha 1

Jídlo: @@@@

Prostředí: @@@@

Obsluha: @@@

Ať žije kopr! Se smetanou a knedlíkem…

Jelica

Chcete sednout do tramvaje a po pár zastávkách vystoupit na Balkáně? Jeďte na Zlíchov. Najdete tam echt srbskou restauraci, kde se budete cítit jako doma. Milí a rázní srbové se postarají o to, aby vám nic nechybělo, včetně bohatého přísunu jejich pálenky. Když mají pocit, že se vám kýve stůl, během pár vteřin vás přestěhují k jinému a přání vám čtou na několik metrů přímo z očí. Atmosféra je tam vynikající, celou řadu produktů mají v bio kvalitě. My jsme si dali obrovskou mísu plnou grilovaných dobrot (půlku jsme ani nesnědli). Na můj vkus tedy mohli ušetřit trochu soli (zřejmě zapomněli, jak je vzácná), i tak se tam ráda zase někdy vypravím. 

Adresa: Na Zlíchově 35, Praha 5

Jídlo: @@@

Prostředí: @@@

Obsluha: @@@@@

Masové hody v Jelici.