Měsíc se vrší na měsíc, něco z nich odkusuje i jídlo a tak je tady další várka nově ochutnaných podniků…

Pho Bar

My, co tak trochu fiflenkujeme v místech, kde to zapáchá, všechno je upatlaný a hlavní dekoraci tvoří zaprášené umělohmotné květiny, a zároveň milujeme asijskou kuchyni, máme v dosahu naštěstí i místo jako je Pho Bar. Tohle moderní vietnamské bistro nabízí klasické dobroty a k tomu i hezké prostředí. Nebylo tedy pro něj těžké dostat se na seznam mých oblíbených podniků. A určitě tam nějaký čas vydrží. Velké plus uděluju za čerstvou křupavou zeleninu v curry.

Adresa: Na Poříčí 1059/43, Praha 1

Jídlo: @@@@

Prostředí: @@@@

Obsluha: @@@@

Asijské dobroty ve Pho Baru.

Avocado Gang

Avokádo – tučné ovoce, které už před lety získalo nebývalou popularitu. Kdo ho nejedl (a nefotil) jako by nevěděl, co patří na trendy talíř. Ale je vážně dobrý, takže není divu, že se mu daří i dál. V Karlíně nedávno otevřeli bistro Avocado Gang (bratra mého oblíbeného Proti proudu) a vše, co tam uvaří a upečou, obsahuje trochu té sexy zelené.

To, co vidíte na obrázku, je bylinkové éclair s kachními plátky – estetický dojem je zřejmý, ten chuťový nijak nezůstával v pozadí. Jo a jděte tam spíš na snídani nebo na oběd, brzy zavírají (většinou v šest).

Adresa: Křižíkova 72, Praha 8

Jídlo: @@@@

Prostředí: @@@@

Obsluha: @@@@

Ééééé, éclair….

Tiskárna

Manžel si jednoho dne omylem odnesl do práce můj notebook. Abych přijela uskutečnit výměnu, musel mě uplatit pozváním na oběd. Sešli jsme se na Masaryčce a v Jindřišské já měla už dlouho spadeno na restauraci Tiskárna. A protože to, že vím, kam chci jít jíst, je velmi výjimečný úkaz, můj návrh byl přijat. 

Co Tiskárna nabízí? Moc dobré polední menu za příjemné ceny, sympatickou obsluhu a hezké prostředí. Není divu, že je tam klasický obědový frmol. Na českou klasiku tam ale jde zajít i o večeřích. Mimochodem, stejný majitel obhospodařuje i restauraci Mincovna. Ta je přímo na Staroměstském náměstí a je to i milé zjištění, že na tomhle turistickém místě funguje něco určené spíš pro domácí.

Adresa: Jindřišská ulice 940/22, Praha 1

Jídlo: @@@@

Prostředí: @@@@

Obsluha: @@@@@

„Nechoďte na dvorek, vzadu je záchodek“ – je celý nápis skrytý mezi tiskařskými písmeny. Vtipný.

Forky’s

Nevím, jestli je někdo natolik otrlý, že ho neděsí neustále předkládané statistiky o škodlivém dopadu chovu hovězího na životním prostředí. Těžko. Pravděpodobně i proto se veganská kuchyně posouvá vpřed mílovými kroky a pochutnají si na ní i zapřísáhlí masožravci. Populárím zástupcem je bistro Forky’s, my tam ochutnali jejich klasický burger, ale mají i veletrendy burger Beyond (vyrobený z hrachového proteinu), nebo třeba thajské curry, curry wurst či fish and chips. Všechny klasické dobroty ve zdravější, ekologičtější a cenově příjemnější podobě. To, jak jsou úspěšní, dokazuje i dlouhý seznam nově otevíraných poboček. 

A hlavně, ty jejich batátový hranolky. Ach!

Adresa: Veleslavínova 93/10, Praha 1

Jídlo: @@@@@

Prostředí: @@@@

Obsluha: @@@@

P.S.: Fotku nemám, snad se na to jídlo tak rychle nevrhnu, až tam půjdu příště, a doplním ji. Kdyžtak si vyfoťte svoji.

Tak tady je – slavný Beyond burger…

Garage

A jsme zase u hranolek. Což o to, já u nich trávím čas ráda. Hranolky miluju, nejradši mám ty belgické/holandské. Tady v Garage mají ale inspiraci kanadskou. Podávají je v podobě, které se říká Poutine – hranolky jsou přelité hnědou omáčkou a doplněné masem nebo sýrem. My vyzkoušeli oboje. 

Drobná poznámka: snězte je ještě teplé – studené hranolky rozblemcané v omáčce už tak cool nejsou (jinými slovy: velká porce je fakt velkááá).

Adresa: Křižíkova 134/58, Praha 8

Jídlo: @@@

Prostředí: @@@

Obsluha: @@@@

Poutine – s masem, bez masa… jak chcete.