V nerozvážném mládí jsem držívala diety. Kritické chvíle hladu jsem překonávala tím, že jsem si prohlížela ty nejlákavější kuchařky, co jsme doma měli. Masochismus. Vzpomínání na navštívené restaurace mi teď, v době karantény, přijde podobné. A protože si to nenechávám pro sebe, k masochismu si můžeme přidat i sadismus. Tak snad si u toho psaní aspoň nenaslintám do roušky.

Sýrárna Klimeš Mikulov

Aspoň v myšlenkách si teď vycestujeme za hranice města, až do Mikulova. Před časem jsme si tam užívali plodů kraje a na snídaně chodili do Sýrárny Klimeš – jednoho z mála podniků, který byl pro nás v tomhle městě nový. A to, že jsme tam šli každé ráno, je také odpovědí na otázku, jestli nám tam chutnalo. Vyzkoušeli jsme slané i sladké snídaňové varianty a užili si pomalá jihomoravská rána v příjemném prostředí.

Adresa: Brněnská 339, Mikulov

Jídlo: @@@@@

Prostředí: @@@@@

Obsluha: @@@@@

Lívance od Klimešů.

Kino Edison

Sympatický projekt artového kina má v předsálí ve dne kavárnu, večer bar. Já tam byla v čase kávy a dortíků. Jeden jsem vyzkoušela, už nevím, jak se jmenoval a jak mi chutnal. Určitě dobře, jinak bych si ten podnik nedala na seznam objevů. Příště tam třeba zajdu do kina a při té příležitosti zkusím i večerní trapas. Snad brzy.

Adresa: Jeruzalémská 1321/2, Praha 1

Jídlo: @@@@

Prostředí: @@@@@

Obsluha: @@@@

Dala bych si všechno – kafe, dort i kino.

Capra Litoměřice

Výlet na Litoměřicko přinesl velmi milý objev a taky nejkrásnější dezert, jaký jsem kdy jedla. Capra je italsky koza a tomu také odpovídá výzdoba hotelu s restaurací na litoměřickém náměstí. Nabídka z denního menu byla mile nápaditá, mile levná a velmi mile dobrá. Když se podívám na obrázek jejich domácí limonády, dostanu žízeň a o dezertech se nemusím moc rozepisovat, jejich obrázky mluví za sebe plyně. Nicméně manželovo jablko bylo o dost chutnější než můj krásnější hřib.

Adresa: Mírové náměstí 12, Litoměřice

Jídlo: @@@@@

Prostředí: @@@@

Obsluha: @@@@@

Fresh & fat bistro

Při první návštěvě jsem si tam zamilovala brambory pečené v popelu s holandskou omáčkou. Při návštěvě druhé jsem se dozvěděla, že je z lístku už stáhli. Ale zase tolik to nevadí, dobrot jim tam zůstalo dost. Podnik na smíchovské dopravní tepně vypadá zvenku nenápadně, ale najdete tam moc pěkný prostor k posezení, včetně roztomilého dvorku. 

Adresa: Štefánikova 216, Praha 5

Jídlo: @@@@@

Prostředí: @@@@@

Obsluha: @@@@@

Pečené brambory s holandskou.

BON Fresh Ramen & Soba

Ramen bistra jsou gastro trendem a v Praze rostou jako nudle ve vývaru. My jsme se rozhodli vyzkoušet jeden z vinohradských podniků a nedivíme se, že malý prostor praskal ve švech a na schodech se tvořila fronta. Někdy si do ní zase půjdeme stoupnout, ale ráda bych obešla i ostatní restaurace, které se na tuhle japonskou dobrotu specializují. Snad tedy přečkají období nouzového stavu ve zdraví.

Adresa: Ibsenova 1234/1, Praha 2

Jídlo: @@@@@

Prostředí: @@@

Obsluha: @@@@@

Nejlepší japonská polévka.