Pár pražských večeří a jeden výlet na jihozápad přinesl dost materiálu na další labužnicko-objevitelský díl, takže tradááá. A jako obvykle nechybí v něm ani jeden přírůstek do kategorie extra oblíbených a bohužel dost vzdálených podniků (bistro Pod nebem). Na druhou stranu, mít tahle místa blíž, tak mám novou dírku v pásku u kalhot (horším směrem) a jednu větší díru v rozpočtu.

Woké Bowl

Malé vietnamské bistro v pražském Karlíně nabízí celou řadu jídel do misky a příjemný poměr ceny a výkonu. Šli jsme tam na woké, ale nakonec jsme dali přednost udon a ramen polévkám, takže se tam ještě budeme muset vrátit. I na jiné misky. Rádi.

Adresa: Sokolovská 108/48, Praha 8

Jídlo: @@@@

Prostředí: @@@

Obsluha: @@@@

Sůl a řepa (Strakonice)

Na vyhlášenou strakonickou restauraci jsme si moc nevybrali den. Vnitřní prostory byly uzavřené, a tak jsme seděli na zahrádce, kde jsme zápasili se zvedajícím se větrem přinášejícím bouřku. A já i s obíráním kuřecího skeletu. Podávaném na seně, což je sice velmi originální, ale zdržuje jeho sundavání z masa, když máte na spěch. Mužův sendvič byl na konzumaci o dost jednodušší a současně vynikající. Buď jak buď, seno neseno, celkově je koncept restaurace velmi zajímavý, jiný a fanděníhodný. Tak třeba zase budeme mít cestu kolem

Adresa: Bavorova 20, Strakonice

Jídlo: @@@@

Prostředí: @@@@

Obsluha: @@@@

Bistro Pod nebem (Kašperské Hory)

Jsou restaurace a bistra, kde mi chutná, kde se mi líbí a kde snadno najdu nějaká další pozitiva. A pak jsou ta o kousek výš. Ta, která si hned až nekriticky zamiluju, protože na první pohled objevím „stejnou krevní skupinu“. To se stalo i v bistru Pod nebem, i přestože bylo v dočasném azylu ve stánku na kašperskohorském náměstí a nacházelo se tak v trochu osekané podobě. Pestrý výběr, originální sladké i slané dobroty, skvělý kafe a milí majitelé – taková kombinace ale funguje i ve stánku. Navíc chystají novou provozovnu, a tak budou brzy předvádět své dovednosti povýšené o krásné prostředí a také bez ohledu na počasí.

Adresa: stánek na Náměstí, Kašperské Hory

Jídlo: @@@@@

Prostředí: @@@

Obsluha: @@@@@

Host restaurant

Za hosta do Hosta mě vzala kámoška Lucie, protože zná provozovatele a kuchaře restaurace v jedné osobě. Je to vážně milý Ind, jmenuje se Sara a před přesídlením na Hradčany vařil na luxusních zaoceánských lodích. Takové zůstalo i jeho jídlo –tedy luxusní, ne zaoceánské. A taky je moc dobré a výjimečně fotogenické. Ani tam není zase tak draze, na to, že to je centrum centrovaté a i jenom za ten výhled z oken restaurace by se mohlo vybírat hned u dveří vstupné.

Já bych se ještě zaměřila na zútulnění, aby místo působilo víc jako romantická restaurace a míň jako bar, ale i bez toho se tam doufám budu občas vracet.

Adresa: Loretánská 15, Praha 1

Jídlo: @@@@

Prostředí: @@@@

Obsluha: @@@@

Bistro Váleček

Když dostanete chuť na pelmeně, je dejvický Váleček ideální místo, kam na ně zajít. Můžete si je dát snad s každým druhem masa, co vás napadne. A když na maso nejste, mají tady vegetariánské vareniky. Pochutnali jsme si, ale nevadilo by nám, kdybychom k tomu dostali od obsluhy i aspoň jeden malý úsměv.

Adresa: Jaselská 246/20, Praha 6

Jídlo: @@@@

Prostředí: @@@

Obsluha: @@